Ponnycupen Dressyr 2016/2017

Ponnycupen Dressyr 2016/20172019-10-27T18:11:08+00:00

 

Lag   Hemma  Borta
 Hufvudsta Ridklubb Vinst!  Förlust
 Vallentuna Ridklubb Vinst! Vinst!
 Lidingö Ryttarförening Vinst! Vinst!

 

 

 

 

Klara för final!

Hemma mot Vallentuna 5/2-17, Vinst!
Enskedes Coach: Paula Pukk, Domare: Åsa Abrahamsson

Enskede Ryttare  Ponny  Enskede Vallentuna
Sabrin Abu Elkhair  Pie  202 197,5
Lovisa Cederblad  Kinga  208 199,5 Silver
Agnes Braun  Gilbert  (197) 198
Alexandra Waleij  Tomas  208,5 Guld (186)
Totalt (de 3 bästa poängen)  618,5 595,5

 

 

 

 

 

 

Borta mot Vallentuna  5/2-17, Vinst! 
Enskedes Coach: Paula Pukk, Domare: Marlen Kamsvik

Enskede Ryttare  Ponny  Enskede Vallentuna
Agnes Braun Jane  199,5 Silver 201 Guld
Alexandra Waleij  Kummin 198 192
Sabrin Abu Elkhair  Pandora 185,5 (179)
Nelly Cardell  Lucy  (155) 184
Totalt (de 3 bästa poängen) 550,5 594,5

 

 

 

 

 

 

Borta mot Hufvudsta  21/1-17, Förlust 
Enskedes Coach: Paula Pukk, Domare: Anna Ågren

Enskede Ryttare  Ponny  Enskede Hufvudsta
Sabrin Abu Elkhair  Gipsy Carol  184 196
Agnes Braun  Tequila (167) (173)
Lovisa Cederblad  Jill 184 198,5
Alexandra Waleij  Shayenne  182,5 205
Totalt (de 3 bästa poängen) 550,5 594,5

 

 

 

 

 

 

Hemma mot Hufvudsta 15/1-17, Vinst!
Enskedes Coach: Paula Pukk, Domare: Berit Norberg

Enskede Ryttare  Ponny  Enskede Lidingö
Sabrin Abu Elkhair  Pie  213 Guld 206,5 Silver
Lovisa Cederblad  Kinga  204,5 205
Hermine Halapi  Dakari  (185,5) (198)
Alexandra Waleij  Tomas  207 202
Totalt (de 3 bästa poängen) 624,5 613,5

 

 

 

 

 

 

Hemma mot Lidingö 18/12-16, Vinst!
Enskedes Coach: Paula Pukk, Domare: Anna Carin Klinge Sporrong

Enskede Ryttare  Ponny  Enskede Lidingö
Sabrin Abu Elkhair  Pie  197,5 188,5
Lovisa Cederblad  Kinga  204 (187)
Hermine Halapi  Gilbert  (187,5) 216,5 Guld
Alexandra Waleij  Tomas  207 Silver 201,5
Totalt (de 3 bästa poängen) 608,5 606,5

 

 

 

 

 

 

161002pcdressyrlidingoborta

Borta mot Lidingö 2/10-16, Vinst! 
Enskedes Coach: Paula Pukk, Domare: Sara Rubin

Enskede Ryttare  Ponny  Enskede Lidingö
Sabrin Abu Elkhair  Oliver  191,5 182,5
Alexandra Waleij  Lucky Strike  200 Silver 202,5 Guld
Lovisa Cederblad  Diana  175,5 171
Victoria Paulsson  Drummer Boy  178,5 181,5
Totalt (de 3 bästa poängen) 570 566,5